Handlowcy na Paxful sprzedają co tydzień 16,2 miliona dolarów bitcoinów na karty upominkowe ze zniżką

Nowy raport wykazał, że prawie połowa wszystkich Bitcoinów, którymi handluje się na giełdzie P2P, Paxful jest wymieniana na karty podarunkowe.

Raport opublikowany przez Arcane Research ujawnił, że prawie połowa obrotów Paxful pochodzi z handlu między Bitcoinem ( BTC ) a kartami podarunkowymi

Raport wykazał, że „kupowanie Bitcoinów za pomocą kart podarunkowych było preferowanym rozwiązaniem na Paxful każdego miesiąca przez cały analizowany okres pięciu lat”, aw czerwcu stanowił 48% wolumenu Paxful.

Paxful przetwarza prawie 40 milionów dolarów w tygodniowym handlu, co oznacza, że ​​co tydzień do 20 milionów dolarów Bitcoin Era jest wymienianych na karty podarunkowe. Arcane zwróciła uwagę na ostatni tydzień czerwca tego roku w raporcie, w którym 16,2 mln dolarów BTC zostało sprzedanych na karty podarunkowe.

Arcane przypisuje większość wolumenu Paxful popytowi na przekazy pieniężne z jurysdykcji o słabo rozwiniętych usługach finansowych. Ponieważ ponad połowa wartości handlu Paxful odbywa się w Stanach Zjednoczonych, raporty sugerują, że znaczna część obrotów platformy w Ameryce Północnej to pracownicy migrujący, którzy wysyłają fundusze do swoich rodzin.

„Rozwiązanie płatności kartą podarunkową jest elastyczne. Pozwala kupującym pośrednio kupować BTC za gotówkę poprzez zakup popularnych kart podarunkowych na stacjach benzynowych, a następnie odsprzedawać te karty podarunkowe na Paxful za BTC. ”

Arcane zauważa, że ​​wiele z tych transakcji jest rozliczanych z dużym dyskontem w stosunku do wartości rynkowej, co sugeruje, że niektóre z nich mogą odnosić się do nielegalnych działań:

„[Handel kartami podarunkowymi] często odbywa się ze znaczną zniżką, do 60 centów za dolara. W związku z tym naturalne pytanie, które należy zadać, brzmi: kto jest skłonny przyjąć 40% trafienia, aby kupić Bitcoin w ten sposób? ”

Paxful stał się największym rynkiem bitcoinów peer-to-peer ( P2P ) po tym, jak Localbitcoins wprowadził rok temu wymagania KYC dla użytkowników z rocznym obrotem handlowym przekraczającym 1000 USD.

Podczas gdy handel zachodni odszedł od rynków P2P na korzyść giełd scentralizowanych od 2016 r., Arcane zauważa, że ​​wolumen z gospodarek wschodzących „granicznych” stale wzrastał w ostatnich latach.